Monitoring przemysłowy

Monitoring wizyjny (system monitoringu CCTV) to system połączonych kamer, czujników ruchu oraz stanowisko komputerowe lub specjalistyczny rejestrator cyfrowy.
W każdym pomieszczeniu lub lokalizacji można umieścić różnego rodzaju kamery, które mogą być sprzężone z czujkami ruchu. Informacje z kamer i czujek są przetwarzane i rejestrowane przez system rejestrujący.

Monitoring obiektów przemysłowych

System monitoringu ma zastosowanie w małym domku jednorodzinnym w celu podglądu zewnętrznego otoczenia domu, natomiast w firmach handlowo-usługowych istnieje możliwość podglądu siedziby i oddziałów firmy poprzez sieć internetową z dowolnego miejsca na świecie. W hurtowni i magazynach przydatna będzie rejestracja zdarzeń rozładunku towaru oraz wydawania towaru z magazynu czy monitoringu wizyjnego odpadów.

Monitoring wizyjny – oferta INNEX

Monitoring przemysłowy zainstalowany w siedzibie firmy pomoże na bieżąco kontrolować wydarzenia w biurach i na terenie zakładu. To rozwiązanie, z którego na co dzień korzystają już nie tylko duże przedsiębiorstwa i organizacje, ale i małe firmy chcące wykorzystać potencjał zdalnego monitoringu wizyjnego dla zabezpieczenia swoich budynków. Monitoring przemysłowy oferowany przez INNEX gwarantuje bieżący podgląd pomieszczeń, w których zainstalowano kamery, zapis i archiwizację zarejestrowanych zdarzeń, oraz kontrolę działań pracowników i monitorowanie ruchu w firmie. Sprawdź, co możemy zaoferować Twojej firmie.

Jak działamy? Systemy CCTV dopasowane do potrzeb

Każdy klient INNEX traktowany jest indywidualnie, a projekty systemu monitoringu CCTV dopasowujemy do specyficznych wymagań każdego budynku. Wybierając odpowiednią instalację monitoringu wizyjnego, bazujemy na analizie funkcjonowania firmy i rozplanowania przestrzennego budynku, ustawiając kamery bez czujników oraz z wbudowanym czujnikiem ruchu w odpowiednich pozycjach na terenie całego zakładu. Eliminujemy martwe pola, wykorzystując w pełni możliwości monitoringu wizyjnego. Zadbaj o bezpieczeństwo swojej firmy i zyskaj wgląd we wszystkie wydarzenia na terenie zakładu z dowolnego miejsca na świecie.

Dlaczego warto? Bezpieczeństwo z monitoringiem przemysłowym

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo i ochronę swojego mienia, zarówno prywatnego jak i firmowego warto zadbać o ciągły monitoring wizyjny pomieszczeń lub całego budynku. Wybierając INNEX inwestujesz w jakość, gwarancję indywidualnego doboru instalacji do Twoich potrzeb i profesjonalny montaż wykonany przez doświadczonych techników.

Zdalny monitoring wizyjny umożliwi podgląd obrazu rejestrowanego przez kamery w czasie rzeczywistym z dowolnego urządzenia, a także sprzężenia czujników z systemem centrali alarmowej w razie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia.

INNEX oferuje doradztwo, indywidualne przygotowanie projektu oraz profesjonalny montaż monitoringu wizyjnego. Oferta kierowana jest do wszystkich firm i klientów indywidualnych chcących wykorzystać możliwości systemów monitoringu CCTV na swoim terenie.

Podstawowe tryby pracy monitoringu wizyjnego:

  1. Kamery bez czujek ruchu - obraz jest nagrywany ciągle.
  2. Kamery wyposażone w czujki ruchu - obraz jest nagrywany w momencie pojawienia się ruchu w określonym polu widzenia – czujniki mogą być sprzężone z systemem centrali alarmowej.

Zastosowania systemu monitoringu CCTV:

zapis zdarzeń

Zapis zdarzeń w pomieszczeniach zamkniętych i na zewnątrz do celów archiwalnych z możliwością odtworzenia.

ochrona budynku

Podgląd bieżący z zainstalowanych kamer wykorzystywany przez ochronę budynku, lokalu lub nieruchomości.

cctv

Kontrola pracy pracowników, monitorowanie ruchu klientów w firmach usługowych i handlowych.

rejestracja osób

Rejestracja osób odwiedzających biuro, lokal lub mieszkanie.

Zalety transmisji cyfrowej i zapisu cyfrowego w instalacjach monitoringu wizyjnego:

  • transmisja obrazu na duże odległości (możliwość zdalnego podglądu i sterowania systemem ochrony)
  • dzięki zdalnemu podglądowi nadzorowanych obiektów istnieje możliwość znacznego obniżenia kosztów pracowników nadzorujących,
  • rozszerzenie możliwości sterowania, automatyzacji poprzez automatyczne reagowanie systemu na wprowadzone wcześniej zdarzenia,
  • rozszerzenie współpracy z systemami alarmowymi i telekomunikacyjnymi (możliwość połączenia systemów telewizji dozorowej z innymi systemami tj. system alarmowy, przeciwpożarowy, powiadamiania przez maila lub SMS).

Komputerowy system rejestracji

Karty cyfrowego zapisu do komputerów klasy PC są jednym z najtańszych sposobów budowy dużych systemów monitoringu z możliwością zapisu i komunikacji w sieci. Oprócz rejestracji obrazów z kamer, oferują dużo dodatkowych funkcji tj. złącze alarmowe (wejścia, wyjścia), możliwość rejestracji dźwięku, sterowanie kamerami obrotowymi. Duża liczba kart różniących się parametrami i liczbą wejść, pozwala na dobranie odpowiedniej karty dla indywidualnych wymagań systemu.

Każda z firm specjalizująca się w produkcji tego typu systemów stara się jak najbardziej sprostać wymaganiom klientów, ciągle modyfikując i wprowadzając nowe wersje oprogramowania. Właśnie oprogramowanie i wsparcie ze strony producenta i dystrybutorów (oprócz parametrów karty) jest jedną z najważniejszych elementów, na które należy zwracać uwagę decydując się na konkretne rozwiązanie. Nie bez znaczenia jest również odpowiedni dobór dobrego sprzętu komputerowego Większość takich systemów opartych na kartach, można, co prawda uruchomić na większości komputerów. Jednak mogą się pojawić problemy z późniejszą stabilną pracą systemu, dlatego warto kierować się wskazówkami producentów lub dystrybutorów.

Monitoring wizyjny - poznaj opinie naszych klientów