Kamery termowizyjne

Pomiar temperatury ciała

Wszystkie obiekty o temperaturze wyższej niż zero absolutne emitują spektrum promieniowania podczerwonego. Przetwornik kamery termowizyjnej rejestruje promieniowanie o długości fali w zakresie 8-14μm.

Kamera przetwarza obraz promieniowania na wartości w skali szarości, dla których algorytm analityczny ustala i przekazuje wartości temperatur. Model pomiarowy bazuje na krzywej temperaturowej poziomu szarości i jest kalibrowany do ciała czarnego. Hikvision bazując na własnych przetwornikach i zaawansowanych algorytmach dla kamer termograficznych uzyskuje dokładność do ±0.3°C.

Zastosowanie kamer termowizyjnych przy zagrożeniach chorobowych

Zastosowania: Jednym z głównych objawów infekcji wirusowych jest gorączka. Kamera termowizyjna z wysoką dokładnością pomiaru może wykryć podwyższoną temperaturę ludzkiego ciała. W przypadku takich zastosowań zaleca się instalowanie kamer termicznych w miejscach o długich kolejkach, takich jak kontrola paszportowa, kontrola osobista.

Zalety kamer termowizyjnych

 1. Wysoka wydajność: Kamera termowizyjna może dokonać pomiaru temperatury każdej osoby w ciągu zaledwie jednej sekundy. Rozwiązanie to nie wprowadza dodatkowego czasu podczas normalnych operacji i pracuje w tle.
 2. Bezpieczeństwo: Kamera termowizyjna dokonuje pomiaru temperatury z odległości około 1 metra. Zmniejsza ryzyko infekcji pochodzącej z kontaktu fizycznego.

Rozwiązania Hikvision

Rozwiązanie (1): 1* DS-2TP21B-6AVF/W + 1*Tripod + iVMS-4200 lub Hik-Thermal (Mobile
APP)

Ręczna kamera termowizyjna Fever Screening (TP21B) osiąga dokładność ± 0,5 °C. Wyposażona w moduł WIFI, TP21B może połączyć się z komputerem lub smartfonem, aby przekazać alarm, gdy w polu widzenia znajdą się obiekty z gorączką. Dodatkowo TP21B ma wbudowany głośnik, który emituje alarm dźwiękowy.

Rozwiązanie (2): 1*Thermographic Turret lub 1*Thermographic Bullet + 1*Tripod lub 1*Bracket + iVMS-4200 + 1*laptop

Kamery w wykonaniu Turret lub Bullet osiągają dokładność pomiaru ± 0,5 °C. Kamery wyposażone są w inteligentny algorytm detekcji twarzy umożliwiający wybranie i pomiar konkretnych obiektów, a co za tym idzie uniezależnienie od innych obiektów w kadrze.

Pomiar temperatury

Rozwiązanie (3): 1*Thermographic Turret or 1*Thermographic Bullet + 1*Ciało Czarne + iVMS-4200 + 1*laptop

Porównując z rozwiązaniami (2) i (3) dodanie ciała czarnego do tory pomiarowego poprawia dokładność pomiaru z ±0.5°C do ±0.3°C.

Uwaga: Zaleca się aby ciało czarne zainstalowane było ok 1.2m z przodu kamery.

Dlaczego rozwiązanie Hikvision?

 • Inteligencja AI – Detekcja twarzy
  Kamery termograficzne Hikvision mają wbudowane algorytmy detekcji twarzy. Umożliwia to redukcję fałszywych alarmów pochodzących z obiektów otoczenia i ułatwia lokalizację kamer oraz kadrowanie.
 • Wbudowany Alarm Audio
  Wbudowany moduł audio natychmiast zwraca uwagę inspektora na zagrożenie.
 • Własny algorytm pomiaru temperatury
  Kamery Hikvision korzystają z własnego algorytmu pomiaru temperatury. Algorytm korzysta z bazy danych pomiarowych i jest w stanie zapewnić dużą dokładność pomiaru temperatury.
 • Pełne rozwiązanie
  Jako wiodący na świecie dostawca systemów bezpieczeństwa, Hikvision oferuje kompleksowe rozwiązanie obejmujące kamery termograficzne, NVR, przełączniki, aplikacje zarządzające.

Przegląd Produktów - Kamery do Pomiaru Gorączki

FACEBOOK