Oferujemy wsparcie informatyczne średnim i dużym firmom z Wrocławia i okolic. Opieka w tym zakresie polega nie tylko na wykonywaniu sporadycznych napraw i konserwacji, lecz także zapewnieniu pełnego zaplecza informatycznego oraz pomocy w realizowaniu różnorodnych projektów. Wsparcie informatyczne w ramach outsourcingu IT pozwala firmom na dostęp do wysoko wykwalifikowanych specjalistów i szerokiego wachlarza usług, bez konieczności utrzymywania własnego działu informatycznego, co znacząco redukuje koszty operacyjne.


Oferujemy obsługę informatyczną firm w zakresie:


serwis i naprawa

Serwis i naprawa

zarządzanie i konfiguracja

Zarządzanie i konfiguracja

opieka nad systemami

Opieka nad systemami operacyjnymi

Instalowanie oprogramowania

doradztwo zakupy

Doradztwo w zakresie zakupów

e-mail

Zarządzanie pocztą e-mail

Ochrona danych

budowa infrastruktury

Budowa i modernizacja infrastruktury IT


Dlaczego warto skorzystać ze wsparcia informatycznego oferowanego przez INNEX?

Jako firma świadcząca usługi informatyczne we Wrocławiu oferujemy kompleksowe wsparcie IT dla firm, zawsze starając się wyjść naprzeciw indywidualnym potrzebom klienta. Nawiązanie współpracy z INNEX wiąże się z szeregiem korzyści.


INNEX posiada bogate doświadczenie w zakresie obsługi informatycznej firm we Wrocławiu, a także innych miastach Dolnego Śląska – Lubinie, Legnicy, Wałbrzychu czy też Głogowie. Tylko w ubiegłym roku zrealizowanych zostało 6700 zgłoszeń serwisowych. Wśród klientów, którzy zaufali INNEX, można wymienić między innymi Salony Samochodowe w Długołęce Landrover oraz BMW, a także firmy CHEMEKO, RONAL i White Drive Motors.

 

Serwis i naprawa sprzętu

Serwis IT we Wrocławiu obejmuje opiekę i wsparcie dotyczące zarówno komputerów i serwerów, jak i pozostałego sprzętu informatycznego używanego w firmie. W ramach działań serwisowych technicy usuwają awarie i ewentualne usterki podstawowej infrastruktury Windows, sieci, a także stacji roboczych poszczególnych użytkowników. Na czas serwisowania, jeżeli sytuacja tego wymaga, klientowi zostaje zapewniony sprzęt zastępczy.

Zarządzanie i konfiguracja sieci - Wrocław

Jako INNEX zajmujemy się zarządzaniem i konfiguracją sieci komputerowych we Wrocławiu. Pomagamy stworzyć bezpieczne i stabilne sieci – sieć lokalną LAN, lokalną sieć bezprzewodową WLAN oraz sieć rozległą WAN – niezbędne do efektywnego zarządzania infrastrukturą informatyczną każdego przedsiębiorstwa. Specjaliści INNEX zajmują się monitorowaniem działania sieci, konfiguracją i aktualizacją, a także korygowaniem wszelkich ewentualnych awarii.

Szybka wymiana informacji, nie tylko poprzez Internet, ale również wewnątrz firmy, stanowi bardzo istotny (o ile nie najistotniejszy) element funkcjonowania przedsiębiorstwa. Transfery danych, plików, serwisy bankowe, poczta elektroniczna - to tylko niektóre zastosowania niezbędne w firmie.

INNEX proponuje budowę sieci komputerowych w oparciu o nowe technologie, stosowane przez firmy zachodnie. Niezawodność połączeń i szybkość uzyskiwanych transferów są najlepszym wyznacznikiem jakości. Proponujemy budowę sieci kompleksowo, czyli od projektu aż do uruchomienia urządzeń sieciowych po nowej strukturze, jak również wykonawstwo dowolnego etapu budowy sieci (sam projekt, budowa lub uruchomienie).
Nowość stanowią sieci bezprzewodowe, niewymagające połączeń kablowych pomiędzy urządzeniami, szczególnie przydatne w miejscach, w których ułożenie przewodu jest z różnych przyczyn niemożliwe.

Opieka nad systemami operacyjnymi

Opieka informatyczna nad systemami operacyjnymi polega na dbaniu o to, by zainstalowana i skonfigurowana sieć, stanowiąca wspólne środowisko lokalne, umożliwiała sprawne funkcjonowanie wszelkich podłączonych urządzeń, między innymi dysków sieciowych, komputerów oraz innych narzędzi biurowych. Opieka tego typu zakłada również dbałość o ochronę danych przetwarzanych przez systemy informatyczne oraz naprawianie wszelkich usterek i awarii systemów operacyjnych.

 
Potrzebujesz pomocy informatycznej?

Instalowanie oprogramowania

Nasi informatycy wykonują instalacje, a także konfigurują oprogramowania firmowe. W ramach usługi zapewniamy bezpieczeństwo, serwisowanie oraz stałą aktualizację instalowanego oprogramowania. Specjalizujemy się w obsłudze systemu Windows. Oferujemy instalację niezbędnych programów oraz aplikacji, a także różnorodnych komponentów, m.in.:

  • urządzeń peryferyjnych,
  • drukarek,
  • skanerów,
  • kamer,
  • dysków zewnętrznych,
  • urządzeń USB.
 

Doradztwo w zakresie zakupów

Wsparcie informatyczne we Wrocławiu udzielane firmom przez INNEX obejmuje również doradztwo w zakresie zakupu oprogramowania oraz sprzętu komputerowego. Wysoce wykwalifikowani informatycy są zawsze gotowi podzielić się specjalistyczną wiedzą z klientami, pomagając im wybrać najlepiej dobrane do ich indywidualnych potrzeb oprogramowanie i niezbędne wyposażenie w postaci komputerów, routerów, sprzętów drukujących i innych.

Komputery stanowią integralną część całego systemu teleinformatycznego i w dużej mierze od nich zależy jakość jego funkcjonowania. Nowe technologie wprowadzane przez producentów przy budowie podzespołów powodują coraz szybszą, niezawodną pracę jednostek. Niestety, niezależnie od nowoczesności i jakości sprzętu, w przypadku niewłaściwej jego konfiguracji borykamy się z wieloma problemami uniemożliwiającym komfortową pracę na nowoczesnym sprzęcie.

Proponujemy optymalne rozwiązania polegające na ocenie przydatności sprzętu do celu jego zastosowań, modernizację sprzętu, konfigurację systemów operacyjnych lub w razie potrzeby dostarczenie nowego sprzętu, który spełni pokładane w nim oczekiwania.Wiele kłopotów sprawia często niewłaściwa konfiguracja związana z użytkowaniem pewnych programów narzędziowych przeznaczonych dla firm. Problemy stwarzają w szczególności programy księgowe i magazynowe, nie rzadko współpracujące w sieciach. Proponujemy instalację tych programów oraz konfigurację składników sieciowych niezbędnych do ich prawidłowego funkcjonowania.

Zarządzanie pocztą e-mail

Pomagamy efektywnie zarządzać pocztą elektroniczną, nie dopuszczając do przeciążenia serwerów, skracając czas tworzenia kopii zapasowych i zapewniając płynność procesów. Usprawnia to również archiwizację, pozwalając na długoterminowe przechowywanie wiadomości e-mail w miejscu bezpiecznym, a równocześnie łatwo dostępnym. Dzięki skorzystaniu z usługi zarządzania pocztą elektroniczną, usprawnieniu ulega także przydzielanie i przekazywanie wiadomości e-mail do dalszych procesów.

Chcesz poznać ofertę opieki informatycznej dla Twojej firmy?

Ochrona danych

Firma komputerowa INNEX z Wrocławia oferuje profesjonalne usługi z zakresu ochrony danych, na które składa się zabezpieczenie stacji roboczych, zarówno kadry wyższego, jak i niższego stopnia, zaszyfrowanie danych zapisanych na przenośnych urządzeniach oraz dyskach, a także szyfrowanie służbowej poczty e-mail. W naszej ofercie znajdują się również między innymi: tworzenie backupu, zarządzanie kopiami zapasowymi, archiwizowanie oraz odzyskiwanie utraconych danych. Zadzwoń, aby poznać szczegóły - zapewniamy ochronę danych firm z Głogowa, Legnicy, Wałbrzycha, Lubina i okolic.

Budowa i modernizacja infrastruktury IT

INNEX zajmuje się budową oraz modernizacją infrastruktury IT, zgodnie z potrzebami danej firmy. Dokładamy wszelkich starań, by dokonać wyboru najbardziej wydajnego, ekonomicznego i atrakcyjnego z punktu widzenia klienta rozwiązania. INNEX przeprowadza wirtualizację serwerów oraz konfigurację routerów, modernizuje środowisko sieciowe, konsoliduje systemy IT i zarządza bezpieczeństwem stacji roboczych, w razie konieczności przeprowadzając ich naprawę. Firma dba ponadto o bieżące wdrażanie niezbędnych zmian, służących rozwojowi infrastruktury IT.

Prowadzimy obsługę informatyczną firm działających na Dolnym Śląsku, m.in. w miastach:

Wrocław

Wałbrzych

Legnica

Głogów

Lubin